Παρασκευή 3 Ιουνίου 2011

ΕΚΤΟΣ ΤΕΛΙΚΟΥ Ο ΝΟΧ

ΕΧΑΣΕ ΜΕ 10 - 6 ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ

Δεν τα κατάφερε ο ΝΟΧ να προκριθεί στον τελικό του final four του Κυπέλλου πόλο, αφού έχασε με 10 – 6 από τον Πανιώνιο στο κολυμβητήριο της Καλύμνου, το απόγευμα της Παρασκευής. Οι φίλοι της ομάδας που ακολούθησαν την αποστολή στην Κάλυμνο αλλά και όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα στην ζωντανή μετάδοση της ΕΤ1 είδαν την ομάδα μας να αντέχει μόνο τα δυο πρώτα 8λεπτα αφού μετά το ημίχρονο ο Πανιώνιος εμφανίστηκε σαφώς ανώτερος και πήρε το εισιτήριο για τον Τελικό.
Συγκεκριμένα ο ΝΟΧ έκανε μια κακή αρχή αφού στα πρώτα λεπτά βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2 – 0 κάτι που κατάφερε να γυρίσει και έτσι στη λήξη του ημοχρόνου το σκορ ήταν ισόπαλο με 4-4. Ωστόσο στην τρίτη περίοδο η Χίος δέχθηκε δυο ακόμα γρήγορα γκολ με την διαφορά να φτάνει το 8 – 4 υπερ του Πανιωνίου και την ομάδα μας να μην μπορεί να γυρίσει τον αγώνα το τελευταίο πεντάλεπτο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 10 – 6. Τώρα ο Πανιώνιος περιμένει και τον δεύτερο ημιτελικό με πιθανότερο αντίπαλο τον Ολυμπιακο.